Įvertinkite

Administracinė informacija

Veikla ir projektai


VšĮ Lazdynų poliklinikos vykdomi projektai:

VšĮ Lazdynų poliklinikoje vykdomas pilotinis paciento aptarnavimo projektas

VšĮ Lazdynų poliklinika žengdama koja kojon kartu su sparčiai tobulėjančiomis informacinėmis technologijomis skuba pranešti, kad poliklinikoje startuoja pilotinis Paciento aptarnavimo projektas, kurio tikslas atsisakyti popierinių  pacientų ambulatorinių kortelių.

Nuo šiol šešios gydytojų komandos dirbs pildydamos ir kaupdamos duomenis tik elektroniniu būdu.

Tikimės, kad naujai įvesta tvarka palengvins gydytojų darbą sumažindama dokumentacijos tvarkymo laiką ir leis gydytojui konsultacijos metu daugiau laiko skirti pacientui.

Lazdynų poliklinikai svarbus kiekvienas pacientas, todėl nuolat stengiamės pasirūpinti kiekvieno gyventojo sveikata, atsižvelgti ir kiek galėdami geriau tenkinti pacientų lūkesčius bei poreikius. Tikimės, jog ši naujovė leis pagerinti teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę bei viliamės sulaukti Jūsų palaikymo ir bendradarbiavimo tobulinant poliklinikos veiklą.

 

„Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas VšĮ Lazdynų poliklinikoje“

VšĮ Lazdynų poliklinika įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos finansuojamą projektą „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas VšĮ Lazdynų poliklinikoje“. Pagrindinis projekto tikslas – gerinti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę VšĮ Lazdynų poliklinikoje.

Projekto uždavinys - modernizuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, infrastruktūrą. Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Lazdynų poliklinikoje bus iš esmės atnaujintas Odontologijos skyrius, įsigyta moderni įranga, atliktas patalpų remontas, nupirkta tikslinė transporto priemonė, atnaujinta kompiuterinė ir kita medicininė įranga.

Projektu siekiama, kad poliklinikos pacientams būtų galima suteikti aukštos kokybės odontologines bei šeimos medicinos paslaugas moderniuose, šiuolaikinius poreikius atitinkančiuose kabinetuose, o paslaugos būtų teikiamos laikantis efektyvaus veiklos organizavimo bei gydymo standartų.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 18 mėnesių.

Projekto biudžetas sudaro 228,278.93  Eur, iš jų:
ES parama (ES fondų ir Lietuvos biudžeto lėšos) – 211,158.01 Eur,
VšĮ Lazdynų poliklinikos lėšos – 17,120.92 Eur.

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

 

„Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems“

Asmenų su sunkia negalia (SP-1) ar jų globėjų dėmesiui

VšĮ Lazdynų poliklinika kartu su VšĮ Naujininkų poliklinika ir VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.3-CPVA-V-607 „Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems“.

Projekto tikslas – pagerinti neįgaliems su sunkia negalia (turintiems specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą SP-1) teikiamų odontologinės priežiūros paslaugų prieinamumą, kokybę ir stiprinti neįgaliųjų sveikatą. Įgyvendinant  Projekto tikslą Naujininkų poliklinika suformavo vieną mobilią brigadą teikti odontologines paslaugas namuose tik neįgaliesiems su sunkia negalia (SP-1). Paslaugos taip pat bus teikiamos ir VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientams, turintiems specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą SP-1.

Šios paslaugos bus teikiamos nemokamai ir iš pacientų nebus reikalaujama papildomo mokesčio, jei teisės aktai nenumato kitaip.

Kviečiame VšĮ Lazdynų poliklinikos neįgaliuosius su sunkia negalia (SP-1) ar jų globėjus kreiptis telefonu ir registruotis dėl mobilios odontologų komandos atvykimo į namus ir odontologinių paslaugų suteikimo namuose.

Mobili komanda atvyks į namus suderinę telefonu  Jums patogiu laiku.

Registruotis galima telefonu 370 697 63316 darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val.

 

VšĮ Lazdynų poliklinikos įgyvendinti projektai:

Į Lazdynų polikliniką galima ateiti su šachmatais, šaškėmis ar stalo teniso rakete

Mieli Lazdynų poliklinikos pacientai ir Lazdynų mikrorajono gyventojai,  kiekvieną dieną džiaugiamės matydami poliklinikos lauko žaidimų aikštelėje žaidžiančius ir krykštaujančius  vaikus, o šalimais įrengtoje lauko treniruoklių zonoje - sportuojančius lazdyniečius. VšĮ Lazdynų poliklinikos (Erfurto g. 15) kiemas virsta mėgstama gyventojų laisvo laiko praleidimo gryname ore vieta.

 Skatindami savo pacientų ir bendruomenės gyventojų laisvalaikio ir sveikos gyvensenos įgūdžių formavimą, poilsio zoną papildėme patogiu lauko šachmatų stalu, o aktyvaus sporto mylėtojai nuo šiol galės rengti stalo teniso turnyrus, jiems įrengėme lauko stalo teniso stalą. 

Lazdynų poliklinikai svarbus kiekvienas pacientas, todėl labai tikimės, kad šia iniciatyva visiems rajono gyventojams padėsime gyventi sveikiau ir aktyviau. Tikimės sulaukti Jūsų palaikymo ir bendradarbiavimo toliau tobulinant poliklinikos veiklą.

VšĮ Lazdynų poliklinika kviečia visus vaikučius nemokamai žaisti įrengtoje vaikų lauko žaidimų aikštelėje

Lazdynų poliklinika, įgyvendindama savo sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos politiką,ir siekdama mažųjų pacientų sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo bei smagaus laiko praleidimo gryname  ore skatinimo, prie  poliklinikos filialo Erfurto g. 15, Vilniuje 2017 m. pabaigoje savo lėšomis įrengė visus saugumo reikalavimus atitinkančią lauko žaidimų aikštelę.

Joje rasite sūpuoklių ir čiuožyklos kompleksą, skirtą vaikučiams nuo 7 iki 12 metų, balansines sūpuokles bei  spyruokliukę „Žirafą“, skirtas vaikučiams nuo 3 iki 14 metų amžiaus. Greta įrengėme ir patogius suoliukus tėvams, globėjams bei seneliams, atsakingiems už saugų vaikų laisvalaikio leidimą. Mėgstantiems aktyvų poilsį galime pasiūlyti pasportuoti šalimais įrengtais lauko treniruokliais, kuriuos poliklinika įrengė prieš metus.

Vaikų žaidimų aikštelės visuomet būna pilnos smagaus siautulio, juoko, jose užsimezga pirmos vaikiškos draugystės. Atšilus orams lauksime savo mažųjų pacientų ir bendruomenės narių naujoje Lazdynų poliklinikos žaidimų aikštelėje.

Lazdynų poliklinikai svarbus kiekvienas pacientas, todėl labai tikimės, kad visiems rajono gyventojams padėsime gyventi sveikiau ir aktyviau. Tikimės sulaukti Jūsų palaikymo ir bendradarbiavimo toliau tobulinant poliklinikos veiklą.

Psichosocialinė ir fizinė medicinos pagalba ir bendruomenės sveikatos stiprinimas VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientams ir bendruomenės gyventojams

2016 m. sėkmingai įgyvendinta kita Savivaldybės remiama sveikatos programa: „Psichosocialinė ir fizinė medicinos pagalba ir bendruomenės sveikatos stiprinimas VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientams ir bendruomenės gyventojams“, kurios metu prie poliklinikos buvo įrengti lauko treniruokliai, skirti visų Lazdynų rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimui. Naudojantis šia įranga, gyventojai gali bet kuriuo jiems patogiu metu nemokamai mankštintis, o poliklinikos kineziterapeutai organizuoja grupes bei atlieka mankštas ir fizinius užsiėmimus, skirtus poliklinikos pacientams.

 Video medžiaga  

2016 m. sėkmingai atlikta Erfurto g. 15, Vilniuje pastato išorinių atitvarų renovacija

Šios renovacijos metu, pasinaudojus Valstybės investicijų programos, Vilniaus miesto savivaldybės bei nuosavomis poliklinikos lėšomis buvo apšiltintas poliklinikos filialo Erfurto g. 15, Vilniuje stogas, sienos, ir sėkmingai bei nustatytais terminais atlikti visi šiam laikotarpiui suplanuoti darbai. Atlikta renovacija jau dabar leidžia džiaugtis sumažėjusiais šilumos bei energijos nuostoliais, o poliklinikos pastatas nuo šiol ne tik energetiškai efektyvesnis, tačiau ir išoriškai patrauklesnis ir darbuotojams, ir pacientams.

2016 m. Poliklinikoje įrengta ir pradėta eksploatuoti Saulės elektrinė

2016 m. rugpjūčio mėnesį poliklinika, pasinaudojusi Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo parama, įsirengė bei sėkmingai pradėjo eksploatuoti Saulės elektrinę. Šiuo būdu poliklinika sugeneruoja dalį naudojamos elektros iš atsinaujinančių energetinių šaltinių (saulės). Tikimasi, kad atsinaujinančių energijos šaltinių pagalba, ateinančiais metais pavyks pasiekti ženklią sąnaudų ekonomiją ir vasaros laikotarpiu nemažą dalį reikalingos energijos pastatui sugeneruoti šiuo būdu.

Nuo 2016 m. liepos 14 d. VšĮ Lazdynų poliklinikoje sėkmingai įdiegta ir pradėta naudoti e-receptų išrašymo sistema


VšĮ Lazdynų poliklinika siekdama patenkinti savo pacientų poreikius ir gerinti aptarnavimo kokybę savo lėšomis nuo 2016 m. liepos mėnesio įdiegė e-recepto išrašymo posistemę ir nuo šiol šeimos gydytojai, vaikų ligų gydytojai bei psichikos sveikatos centro gydytojai turi galimybę rašyti e-receptus pacientams.

Vieno e-recepto išrašymas ir pasirašymas elektroniniu parašu gydytojams užtrunka mažiau nei 1 minutę. 2016 m. gruodžio mėnesio duomenimis VšĮ Lazdynų poliklinika jau yra išrašiusi apie 6000 e-receptų (vidutiniškai po 1000 vnt. per mėnesį), pagal kuriuos pacientai sėkmingai įsigyja vaistus vaistinėje.

Elektroniniai receptai aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje visuomet gali matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.

VšĮ Lazdynų poliklinika taip pat yra tarp daugiausiai e-receptų išrašančių įstaigų Lietuvoje, portalo esveikata.lt duomenimis, vos per 5 e-recepto naudojimosi mėnesius mūsų poliklinikos specialistai pagal e-receptų išrašymą pacientams jau yra ketvirtoje vietoje visoje Lietuvoje:

Įstaigos pavadinimas

1. VIEŠOJI ĮSTAIGA CENTRO POLIKLINIKA

2. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos

3. Akcinės bendrovės "Achema" filialas "Achemos" poliklinika

4. Viešoji įstaiga Lazdynų poliklinika

5. Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras

6. Viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

7. UAB "Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras"

8. Viešoji įstaiga Lentvario ambulatorija

9. Uždaroji akcinė bendrovė KNIAUDIŠKIŲ ŠEIMOS KLINIKA

10. Viešoji įstaiga Jūrininkų sveikatos priežiūros centras

Informacinis šaltinis Esveikata.lt  

VšĮ Lazdynų poliklinikoje – pirmoji Lietuvoje „Vitaminų laboratorija“


Antikorupcinės iniciatyvos pavadinimas:
Socialinio dizaino tyrimas VšĮ Lazdynų poliklinikoje „Vitaminų laboratorija“
Įgyvendinimo laikotarpis: 2016 m. sausio – balandžio mėn.
Vykdytojai: „Transparency International“ Lietuvos skyrius ir VšĮ Lazdynų poliklinika
Finansavimas: „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir VšĮ Lazdynų poliklinikos lėšos.
Išsamus antikorupcinės iniciatyvos aprašymas (turinys, esmė):
2016 m. sausio mėnesį VšĮ Lazdynų poliklinikoje startavo pirmasis antikorupcinis projektas Lietuvoje, kurį organizavo „Transparency International“ Lietuvos skyrius kartu su VšĮ Lazdynų poliklinika. Projektą sudarė 2 dalys: „Vitaminų laboratorija“ (1) bei gydytojų apklausa ir kūrybinės dirbtuvės bei interviu su poliklinikos darbuotojais (2).

„Vitaminų laboratorija“ – tai žaisminga apklausa, skirta pacientams įvertinti gydytojų darbą: vienas vitaminas – vienas vertinimas.

 Kaip pasiekti mažąją perkagalę: Lazdynų poliklinikos atvejis 
Lazdynų rajono gyventojų psichikos sveikatos stiprinimo, savižudybių ir smurto prevencija

Projektas finansuojamas  2015 metų Vilniaus miesto savivaldybės  
visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

 Video medžiaga 

Neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių globos ir slaugos užtikrinimas, socialinė, psichologinė ir dvasinė pagalba pacientams bei jų artimiesiems

Praktinio seminaro tikslas suteikti informaciją ir reikiamą psichologinę bei dvasinę pagalbą neįgaliems ir senyvo amžiaus VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientams ir jų šeimos nariams, sumažinti potrauminį stresą, užtikrinti geresnę emocinę ir dvasinę savijautą.

Bet kokia liga dažnai yra sukrečiantis patyrimas ir pačiam sergančiajam, ir jo artimiesiems. Sergantieji patiria visą spektrą sudėtingų jausmų (šoką, neigimą, liūdesį, pyktį, beviltiškumą, baimę ir t.t.), kurie apsunkina gydymo ir sveikimo procesą, grįžimą po ligos į įprastą gyvenimą arba, ligai progresuojant, pakeičia gyvenimo kokybę. Daugelis neturi jokios patirties, žinių apie tai, kaip reaguoti į artimo žmogaus ligą, neįgalumą, kaip jį palaikyti, suteikti emocinę paramą, kaip suprasti, atpažinti sergančiojo emocinę būklę, kaip tinkamai reaguoti į ligos sukeltus individualybės pokyčius ir pan. O juk jau seniai įrodyta, kad sunkiai sergančio, neįgalaus ar pagyvenusio žmogaus artimųjų bei slaugančiųjų sugebėjimas tinkamai reaguoti į artimojo ligą, adekvatūs bendravimo įgūdžiai pagerina sergančiojo psichinę bei fizinę savijautą, mažina socialinę izoliaciją, skatina neatsiriboti nuo bendruomenės gyvenimo.

Seminaro dalyviai turėjo galimybę ne tik gauti reikalingą informaciją bei psichologinę pagalbą, bet ir sumažinti patiriamos socialinės atskirties, vienišumo, nereikalingumo jausmą, įsitikinti, kad su savo problemomis jie nėra vieni. Tikimės, kad ši priemonė padėjo neįgaliems ir senyvo amžiaus VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientams ir jų artimiesiems pagerinti psichologinę ir psichosocialinę būseną, sumažinti nepilnavertiškumo, vienišumo jausmą, depresijos pasireiškimo atvejus, padėjo užmegzti glaudesnius ryšius su kitais panašaus likimo žmonėmis.

 Video medžiaga 
Atnaujinta: 2020-01-06 09:43:39
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)