Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Informacija tėvams, dėl nedarbingumo išdavimo nesergančio vaiko priežiūrai

2021-01-04

Pasibaigus žiemos atostogoms, šiandiena prasidėjo nuotolinis pradinukų ugdymas. Tėvai,  kuriems darbdavys nesuteikė galimybės dirbti iš namų, gali kreiptis į vaiko gydymo įstaigą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ir ligos išmokai gauti, ligos išmoka už vaiko priežiūrą gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Darželinukus ir ikimokyklinukus į ugdymo įstaigas LR vyriausybė rekomenduoja  leisti tik tuomet, kai tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką iki aštuonerių metų prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką. Tokia galimybe galės pasinaudoti ne tik tėvai ar globėjai, bet ir dirbantys seneliai.

Specialiosiose mokyklose, taip pat bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse pagal pagrindinio ugdymo ar vidurinio ugdymo programas besimokantys vaikai su negalia bus ir toliau ugdomi įprastu būdu – mokyklose. Tačiau tėvai, nusprendę vaiko su negalia neleisti į ugdymo įstaigą, galės kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ir gauti ligos išmoką.

5 – 12 klasių mokiniai nuotoliniu būdu mokosi nuo gruodžio 9 d. Tokio amžiaus vaikai yra savarankiški ir jų priežiūrai nedarbingumo pažymėjimas nesuteikiamas. Tačiau, jeigu nuotoliniu būdu šiose klasėse mokosi vaikas su negalia, tėvams nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas ir ligos išmoka už vaiko su negalia priežiūrą skiriama.

Gerbiami mažųjų VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientų tėveliai,
jei Jūsų vaiko priežiūrai reikalingas nedarbingumo pažymėjimas –
PRAŠOME UŽPILDYTI ŠIĄ FORMĄ
Nedarbingumą Jums suteiksime nuo 2021-01-04 iki 202101-29,
vėliau jei bus pratęstas pradinukų nuotolinis ugdymas,  tėvams bus suteikta galimybė nedarbingumą pratęsti, bet ne ilgiau nei baigiasi karantinas ar ekstremalioji situacija. Jei karantinas ir ekstremali padėtis tęsiasi ilgiau, o nuotolinis mokymas išlieka, tuomet nedarbingumo pažymėjimas pratęsiamas.
 

Išsamesnės  informacijos apie nedarbingumo pažymėjimų išdavimą karantino metu ieškokite čia.
Kilus klausimams dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo prašome rašyti el. paštu np@lazdynupol.lt

VšĮ Lazdynų poliklinikos medikai daro viską, kad užtikrintų reikalingas paslaugas Jūsų sveikatos priežiūrai bei prašo dėl Jūsų pačių saugumo – likite namuose.

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2021-01-04 14:11:39
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)