Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Kviečiame skiepytis nuo meningokokinės infekcijos

2020-11-18

Rudenį atvėsus orams ir darganai pasibeldus į mūsų langus, sugrįžta šaltajam sezonui būdingos ligos, viena iš jų – meningokokinė infekcija.

Meningokokinė infekcija - tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).

Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijų nešiojimas gali tęstis iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1-10 dienų (vidutiniškai 4 dienos).

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui ir kita.

Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja - išryškėja odos bėrimas.

Kaip atpažinti meningokokinei infekcijai būdingą bėrimą

Skiriamos šios  klinikinės formos: lokalizuotos – lengvos (meningokokų nešiojimas, ūminis nosiaryklės uždegimas); generalizuotos – sunkios (meningokokcemija, meningitas, meningoencefalitas); retos formos (perikarditas, endokarditas, artritas, poliartritas, pneumonija ir kita).

Siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką rekomenduojama:
reguliariai plauti rankas;
laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudotas – išmesti į šiukšliadėžę);
reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis;

Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai.

Mieli VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientai, raginame Jus saugoti save ir savo artimuosius ir kviečiame pasiskiepyti nuo meningokokinės infekcijos.

Tam Jums reikia užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją telefonu (8 5) 216 8813 arba internetu. Gydytojas konsultacijos metu įvertins Jūsų sveikatos būklę ir jei paciento sveikata leis, parašys siuntimą vakcinacijos paslaugai gauti.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad VšĮ Lazdynų poliklinikoje skiepijame kokybiška ir saugia nuo B grupės meningokokų Trumenba (rekombinacinė, adsorbuota) vakcina, vakcinos kaina 95,10 €, vakcinacijos paslauga – 2,80 €.

Daugiau informacijos apie meningokokinę infekciją rasite www.ulac.lt svetainėje

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Telefonas (8 5) 266 3126
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2020-11-18 08:41:31
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)