Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Karantinas – ne netikėtos atostogos

2020-03-25

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja – kad koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu, pavyzdžiui, namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje. COVID-2019 taip pat gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar iškvėpdami. Tokiu atveju tarp žmonių būtinas gana artimas kontaktas (manoma, kad ne didesnis nei 2 metrai). Teigiama, kad tai yra pagrindinis infekcijos plitimo būdas. Užsikrėsti įmanoma ir liečiant įvairius aplinkos daiktus, kurie yra užteršti COVID-19 (pavyzdžiui, sergantysis nusičiaudėjo neužsidengęs ir lašeliai nusėdo ant stalo ar kitų paviršių). Sveikas asmuo palietęs tokį paviršių, o vėliau nešvariomis rankomis pasitrynęs akis ar pasikrapštęs nosį gali užsikrėsti. Tačiau šiuo metu teigiama, kad tai įmanomas, bet nepagrindinis infekcijos plitimo būdas. 

Inkubacinis laikotarpis (t. y. laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 14 dienų. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą dar iki simptomų atsiradimo.

Gerbiami Tautiečiai, kviečiame būti atsakingais – saugoti save ir savo artimuosius, jei turite galimybę likite namuose, nesilankykite prekybos centruose, vaikų žaidimų aikštelėse, parkuose. Jei neturite galimybės dirbti nuotoliniu būdu, laikykitės higienos reikalavimų:

  • dažnai plaukite rankas ir/ar dezinfekuokite alkoholiniu antiseptiku, kaip teisingai plauti rankas rasite čia, nešvariomis rankomis nelieskite veido ir akių, čiaudėjant ir kosėjant laikykitės higienos rekomendacijų, jas rasite čia;
  • viešoje vietoje dėvėkite (išskyrus vairuojant motorines transporto priemones) medicinines (80% apsauga) ar  namuose siūtas medžiagines kaukes (ULAC duomenimis suteikiama 50% apsauga), respiratorius FFP1 (80% apsauga), FFP2 (94% apsauga), FFP3 (99% apsauga);
  • viešose vietose kur galite prisiliesti prie nešvarių paviršių dėvėkite vienkartines pirštines;
  • venkite tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis, laikykitės saugaus atstumo – ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 minučių.

Pateikiame rekomendacijas kaip teisingai dėvėti kaukes ir pirštines

Informaciniai šaltiniai:
sam.lt
ulac.lt

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2020-03-25 10:38:27
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)