Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Aktuali informacija dėl nedarbingumo pažymėjimo suteikimo tėvams auginantiems vaikus coronaviruso karantino metu

2020-03-13

Siekdama užkirsti koronaviruso plitimą Lietuvoje, 2020-03-12 Vyriausybė priėmė sprendimą, kad nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos.

Gerbiami mažųjų pacientų tėveliai ir globėjai, norime Jus informuoti, kad laikinai sustabdžius ugdymo procesą, egzistuoja net keletas galimybių, kaip galite pasirūpinti vaikais:

pirmiausia tartis su darbdaviais dėl nuotolinio darbo – tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

Nedarbingumo pažymėjimas – kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų (darželinukų tėvams nedarbingumas išduodamas nuo 2020-03-13), prieš mokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. 

Atostogos – tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

Jei turite galimybę, paprašykite, kad vaiku pasirūpintų seneliai, vyresni broliai, seserys ar kiti asmenys, kuriais galite pasitikėti.

Išskirtiniais atvejais savivaldybės privalės užtikrinti vaikų priežiūrą, jei negalite  ar  neturite  galimybių užtikrinti vaiko priežiūros namuose. Tokiu atveju Jums reikia kreiptis į savivaldybės Švietimo arba Socialinės rūpybos skyrių.

Daugiau naudingos informacijos rasite:
sam.lt
vilnius.lt

 

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyjeAtnaujinta: 2020-03-13 10:15:15
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)