Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Efektyviausios priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir grįžusiųjų socialinių kontaktų vengimas (Čia galite pateikti informaciją apie lankymąsi šalyse priskiriamoms rizikingoms teritorijoms ir gauti nedarbingumą)

2020-02-25

Atsižvelgdami į besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją bei tarptautinių organizacijų gaires, teikiame atnaujintą naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejo apibrėžimą.

Atvejų išaiškinimui ir epidemiologinei priežiūrai naudojamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro naujojo koronaviruso (COVID-19) Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centro 2020-02-24 protokoliniu sprendimu adaptuotas atvejo apibrėžimas:

ĮTARIAMAS ATVEJIS
Asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas iš šių simptomų: kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas), kuriam hospitalizacija reikalinga arba nereikalinga

IR
14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitiko bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų:

  • artimas sąlytis su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju

ARBA

  • keliavo teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje – Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai)

ARBA

  • dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19.

TIKĖTINAS ATVEJIS
Įtariamas atvejis, kurio tyrimas dėl SARS-CoV-2 yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

PATVIRTINTAS ATVEJIS
Asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19, nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

Apie kiekvieną įtariamą ar patvirtintą COVID-l9atvejų nedelsiant pranešama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Gerbiami Pacientai, jei per pastarąsias dvi savaites lankėtės Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likite namuose ir stebėkite savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašome suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į NVSC šiais būdais:
tel. nr. 8 5 2124098
el. paštu info@nvsc.lt
arba
užpildant formą, kurią rasite čia

 

REKOMENDACIJOS IZOLIAVIMOSI  LAIKOTARPIUI ASMENIMS, TURĖJUSIEMS RIZIKĄ UŽSIKRĖSTI NAUJUOJU KORONAVIRUSU (COVID-19)

Daugiau informacijos apie covid-19 ir dažniausiai užduodami klausimai

 

Informacinis šaltinis
nvsc.lrv.lt

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Telefonas (8 5) 266 3126
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

 Atnaujinta: 2020-02-28 14:25:43
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)