Įvertinkite

Naujienos

Vasario 11-ąją minėsime Europos skubios pagalbos numerio 112 dieną

2020-02-10

Kasmet vasario 11 d. Europos Sąjungoje pažymima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga visuomenei primenama apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą.

2009 m. Europos Komisija, Europos Parlamentas ir Europos Taryba oficialiai paskelbė vasario 11-ąją Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena. Būtent vasario 11-oji numerio 112 dienai pažymėti pasirinkta neatsitiktinai, vienuoliktosios dienos ir vasario – antrojo metų mėnesio – skaitmenys sudaro seką 112, daugelio siejamą su skubios pagalbos išsikvietimo numeriu.

Skubios pagalbos numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos šalyse. Juo galima išsikviesti policiją, ugniagesius gelbėtojus ir greitąją medicinos pagalbos tarnybą. Šis numeris taip pat veikia Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Farerų salose, Serbijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ir kai kuriuose Rusijos bei Ukrainos regionuose.

Bendrosios pagalbos centras ragina atsakingai naudotis numeriu 112 ir primena, kad juo reikėtų skambinti tik tada, kai kyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar vertybėms ir kai policija, ugniagesiai gelbėtojai ar greitosios medicinos pagalbos tarnyba turi suteikti skubią pagalbą nelaimės vietoje. Gyventojai privalo žinoti, kad paskambinę numeriu 112 turi trumpai ir aiškiai pasakyti kas atsitiko, nurodyti vietą (tikslų adresą), kur reikia suteikti skubią pagalbą, atsakyti į visus BPC operatoriaus užduotus klausimus, klausyti BPC operatoriaus teikiamų patarimų, nepadėti ragelio, kol operatorius pasakys, kad pokalbį galima baigti.

Mieli VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientai, norime Jums priminti, kad poliklinikos nedarbo metu medicininę pagalbą Jums suteiks šios gydymo įstaigos:

VAIKAMS

SUAUGUSIEMS

Vaikų ligoninė Viešosios įstaigos
Vilniaus universiteto ligoninės
Santaros klinikų filialas
(Santariškių g. 4, Vilnius)

VšĮ Centro poliklinika
(Pylimo g. 3/1, Vilnius.
Tel. 2514016)

Pavojingų gyvybei būklių metu, prašome nedelsiant skambinti 112 telefonu.

 

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Telefonas (8 5) 266 3126
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2020-02-14 15:35:03
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)