Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Vasario 9 dieną minėsime Tarptautinę odontologų dieną

2020-02-06

Ar žinojote, kad Šv. Apolonija laikoma odontologų globėja, todėl per jos varduves, vasario 9 d., švenčiama Tarptautinė odontologų diena?

III amžiuje gyvenusi jauna ir labai graži moteris, vardu Apolonija. Aleksandrijos magistras liepė ją suimti ir, jei krikščionė neišpažinsianti pagonybės pririšus prie lentos, sudeginti ant laužo. Apolonijai atsisakius tai padaryti, minia ją užpuolė, surišo, išrovė dantis, Apolonija mirė sudeginta ant laužo. Legenda byloja, kad liepsnose Apolonija šaukė žmonėms, jog skaudant dantims tereikės ištarti jos vardą, ir skausmas nurims  Iš pradžių liaudyje ji buvo laikoma dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, o XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo-odontologo P. Fušaro iniciatyva pradėta laikyti odontologų globėja.

VšĮ Lazdynų poliklinikos gydytojai odontologai pacientams primena, kad vasario mėnesį  ne tik, minima Tarpatautinė odontologų diena, bet ir vykdoma tradicinė burnos vėžio prevencijos akcija ir kviečia pasitikrinti sveikatą.

Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. Nors burnos vėžio paplitimas, palyginti su kitomis kūno vietomis, nėra didelis, bet vėžiniai pakitimai burnoje pasižymi reikšmingu sergamumu ir mirtingumu, ypač kai liga buvo nustatyta vėlai. Dažnai vėžys vystosi matomose vietose: veide, lūpose, liežuvyje, poliežuvinėje srityje, gomurio zonoje, dantenose, prie dantų, bet žmonės nepasižiūri ar nekreipia dėmesio į atsiradusius ir nepraeinančius, dažnai neskausmingus, darinius: guzelį, paraudimą, pabalimą, įtrūkimą ar negyjančią žaizdelę burnoje.

Diagnozavus ir pradėjus gydyti ankstyvuoju ligos vystymosi etapu, aptikus ikivėžinius susirgimus ar ankstyvus vėžius, padidėja paciento išgydymo galimybė, sumažėja mirtingumas, pacientų gydymo kaštai.

Dažniausiai burnos vėžiu serga ilgą rūkymo stažą turintys asmenys, ypač rūkantys ir išgeriantys. Neramina didėjantis skaičius jaunų žmonių, užsikrėtusių žmogaus papilomos virusu. Infekuotiems šiuo virusu žmonėms burnos ir gerklų vėžio išsivystymo galimybė didėja. Būtina įspėti piktnaudžiaujančius saulės voniomis egzotiškuose kraštuose. Dantų nevalymas, seni burnos protezai – neretos burnos gleivinėje atsirandančių ląstelių transformacijų į vėžines, priežastys.

Jau kelintą kartą vasario mėnesį Burnos vėžio prevencijos dienomis kviečiami žmonės pasitikrinti. Šiais metais – tai vasario 5-28 dienos.

Kviečiame pacientus burnos vėžio profilaktikai registruotis telefonu (8 5) 216 8813

 

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Telefonas (8 5) 266 3126
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyjeAtnaujinta: 2020-02-07 13:55:47
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)