Įvertinkite

Naujienos

Laukite atsakingai – Jūs būsima mama!

2019-07-24

Aš laukiuosi. Daugeliui moterų tai džiugus įvykis, dalinasi šia žinia su savo artimaisiais, skuba pas gydytoją ginekologą, domisi nėštumo priežiūra, joms tarsi užauga sparnai, jos laimingos, vaikelis laukiamas ir mylimas atkeliaus į pasaulį.

Labai gaila, bet ne visos moterys į savo nėštumą žiūri atsakingai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) duomenimis Lietuvoje per 2014–2018  metus buvo užregistruoti 5 vaikų įgimto sifilio atvejai, 70 besilankančių nėščiųjų diagnozuotas sifilis.

Lazdynų poliklinikos medikai primena, kad Lietuvoje nemokamai nėščiosios tiriamos dėl trijų infekcijų: sifilio, ŽIV ir hepatito B. ULAC duomenimis, pernai atlikta virš 40 tūkst. tyrimų nėščiosioms dėl sifilio, užpernai - virš 45 tūkst.

Pagal nėščiųjų priežiūros tvarką pirmasis sifilio ir ŽIV infekcijos tyrimas rekomenduojamas atlikti pirmąjį, antrasis – trečiąjį nėštumo trimestrą. Nustačius sifilio diagnozę, nėščiajai skiriamas gydymas praktiškai eliminuoja įgimto sifilio riziką. Sifilis nėštumo metu gali sukelti komplikacijų: savaiminį persileidimą, perinatalinę žūtį, priešlaikinį gimdymą arba gali gimti naujagimis, sergantis įgimtu sifiliu. Nėščiosios, sergančios negydytu ankstyvuoju sifiliu, apie 70–100 proc. pagimdo užkrėstą vaiką.

Vėlyvas įgimtas sifilis (syphilis congenita tarda) – 4-18 m. amžiaus pacientams diagnozuojamas įgimtas sifilis. Būdinga - Hutchinsono triada: Hutchinsono dantys, parenchiminis keratitas, labirintitas. Gali būti balno nosis, Parroto raukšlės, kardo formos blauzdos, epilepsija, silpnaprotystė.

Sifilis – lytiškai plintanti infekcija (LPI), kurią sukelia blyškioji treponema (Treponema pallidum), į organizmą patenkanti per gleivines (lyties organų, burnos, tiesiosios žarnos) ar odos smulkius pažeidimus (įtrūkimus) lytinių santykių (vagininių, oralinių, analinių) metu, kai infekuoto asmens odos paviršiuje ar gleivinėje yra bėrimų. 

Mielos moterys, rūpinkitės savo sveikata ir laukite kūdikio atsakingai.

Informacinis šaltinis
ulac.lt

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2019-07-24 13:47:40
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)