Įvertinkite

Naujienos

Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena

2019-07-08

Alergija – nenormali žmogaus imuninės sistemos reakcija į medžiagas ar veiksnius, kurie paprastai gerai toleruojami ir laikomi nepavojingais žmogaus sveikatai. Alergija gali susirgti bet kurio amžiaus žmogus – ir kūdikis nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų, ir senolis, kuriam tik neseniai prasidėjo alerginės organizmo reakcijos. Alergenais gali būti maistas, ore esančios dulkės, buityje naudojamos cheminės medžiagos, vabzdžių įkandimo metu suleisti nuodai ir t. t. Pirmąkart patekę į organizmą alergenai dar nesukelia ligos, bet organizmą įjautrina, sensibilizuoja (alergizuoja), t. y. pradeda gaminti antikūnų. Kai kuriems žmonėms gaminasi ypač daug antikūnų. Svarbiausias vaidmuo alerginėse reakcijose tenka antikūnui imunoglobulinui E(IgE), dar vadinamam "reaginu". Antikūnai - tai lyg "stebuklingosios kulkos" žalojančios tik tam tikrus objektus, kuriems jos sukurtos (P. Ėrlichas). Alergijos arenoje šių kovotojų ypač daug, jų yra labai įvairių, specifinių, pasigaminusių prieš konkretų alergeną. Todėl ir alerginės reakcijos vyksta ne prieš bet kuriuos, o prieš tam tikrus, įvairiems žmonėms skirtingus alergenus.

Alergija žinoma nuo senų laikų. Dar senovės gydytojas Hipokratas savo darbuose aprašė atvejus, kai alergija kai kuriems maisto produktams sukėlė dilgėlinę ir sutrikdė skrandžio bei žarnyno veiklą.

Manoma, kad šiandiena alergija vargina apie 20 proc. suaugusių ir 30 proc. vaikų, ji priskiriama prie civilizacijos ligų, kurias lemia didėjantis oro užterštumas, kintantis gyvenimo būdas, urbanizacija, alergija taip pat gali būti paveldima.

Alergijos priežastys. Dažniausi alergenai yra maisto produktai: kviečiai, kiaušiniai, žuvis, pienas taip pat šokoladas, vėžiagyviai, žemuogės, braškės, egzotiniai vaisiai apelsinai, mandarinai ir kt.

Alergines reakcijas taip pat gali sukelti medžių, pievų, gėlių žiedadulkės. Lietuvoje alergiškiems žmonėms daugiausiai rūpesčių kelia žydintys lazdynai, juodalksniai, beržai, motiejukai, rūgštynės, šunažolės, dilgėlės, balandos, pelynai. Šylant klimatui, pietų augalai plintantys į šiaurę, augalai atvežti iš egzotinių šalių taip pat gali sukelti naujas alergines reakcijas. Galima susirgti ir nuo namų dulkių erkių, naminių gyvūnėlių kailio, pagalvių plunksnų, mikroskopinių grybų sporų, augalinio pluošto liekanų. Alergiškiems žmonėms taip pat pavojingi bičių, širšių ir kitų vabzdžių įgėlimai, alergizuoti gali kosmetika, naujos buitinės chemijos naudojimas, metalas. Alergija tampa ne tik medicinine problema, bet ir ekonomine, socialine problema. Sergančiųjų alergija žmonių gyvenimo kokybė blogėja, darbingo amžiaus žmonių darbingumas ir karjeros galimybės sumažėja gydymas tampa vis brangesnis.

Vienintelis veiksmingas alergijos gydymo būdas yra vengti alergeno, kurį nustatyti galima dviem būdais. Paprastai alergenas nustatomas atliekant odos mėginius. Specifinius alergenui antikūnius galima nustatyti ir iš kraujo serumo. Tam atliekami laboratoriniai imunologiniai tyrimai.

VšĮ Lazdynų poliklinikoje taip pat atliekami įvairių alergenų nustatymo tyrimai.

Tyrimo pavadinimas

Kaina €

36-ių alergenui specifinių  IgE nustatymas (mišri paletė)

41,60

36-ių alergenui specifinių  IgE nustatymas
(įkvepiamų alergenų paletė)

41,60

36-ių alergenui specifinių  IgE nustatymas
(maisto alergenų paletė)

41,60

20-ies alergenui specifinių IgE nustatymas (vaikiška paletė)

28,60

Bendras IgE

9,00

Bendras IgE (kartu atliekant specifinių alergenų tyrimą)

8,10

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2019-07-08 09:29:22
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)