Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Kai Saulės bučiniai svaigina

2019-06-12

Šalyje vyrauja neįprasti karščiai. Nuo smarkiai padidėjusios oro temperatūros ir negailestingai tvieskiančios saulės spindulių kenčia visi – vyresnio amžiaus, turintys antsvorio, sergantys lėtinėmis ir širdies kraujagyslių ligomis žmonės, bet ypatingai sunku pakelti karščius kūdikiams  ir mažiems vaikams iki 4 metų amžiaus.

Karštą dieną VšĮ Lazdynų poliklinikos medikai  rekomenduoja – gerkite daugiau nei paprastai skysčių ir nepamirškite reguliariai pasiūlyti atsigerti vaikams, mažieji žaisdami dažnai pamiršta savo troškulį.  Geriausiai troškulį numalšinsite negazuotu mineraliniu, mineralizuotu  arba pasūdytu vandeniu. Nerekomenduojame  per karščius gaivintis sultimis ar gazuotais gėrimais – jų pagrindą sudaro cukrus, o taip pat, venkite šaltų gėrimų, kuriuos gerdami galite peršalti, mat tokie  gėrimai atšaldo gerklę ir skrandį, troškulio pojūtis sugrįžta greitai ir karštį iškęsti tampa dar sunkiau. Griežtai draudžiama troškulį malšinti alkoholiniais gėrimais.

Per karščius eidami į lauką dėvėkite lengvus, judesių nevaržančius, patartina ilgomis rankovėmis iš natūralių medžiagų siūtus rūbus, atviras kūno vietas tepkite  apsauginiu kremu nuo saulės, nepamirškite ir saulės akinių bei ribokite fizinį aktyvumą.

Fizinis aktyvumas – sportas, sodo ir daržo darbai  ypatingai vidurdienį – nuo 11 iki 17 valandos didina šilumos ir saulės smūgio tikimybę.

Ištikus šilumos smūgiui kūno temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių karščio. Taip pat gali pasireikšti šie simptomai: stiprus galvos skausmas ir svaigimas, paraudusi ir karščiuojanti oda, pykinimas, kartais net su viduriavimu, nepasotinamas troškulys, nepaaiškinamas nerimas, sutrikusi orientacija, mieguistumas, vangumas, dažnas, stiprus pulsas, netvirta eisena. Jei nukentėjusysis nuo šilumos smūgio yra sąmoningas, pirmiausia nuveskite jį  į pavėsį, apklokite šaltu vandeniu sudrėkinta antklode ir nuolat ją drėkinkite. Kai kūno temperatūra sumažės iki 37,5 laipsnių karščio, drėgną antklodę  pakeiskite  sausa ir duokite atsigerti ko nors vėsaus.

Saulės smūgis. Tiesioginiai saulės spinduliai, kaitinantys nepridengtą galvą ir sprandą, dirgina galvos smegenų dangalus, todėl padidėja smegenų temperatūra ir sutrinka jų funkcija. Ištikus saulės smūgiui staiga pradeda skaudėti ir svaigti galva, žmogų apima bendras silpnumas, pasireiškia pykinimas, vėmimas, pradeda zvimbti ausyse, mirgėti akyse, išbąla veidas, išpila šaltas prakaitas. Jei nukentėjusysis nuo saulės smūgio yra sąmoningas, nuveskite jį į pavėsį, paguldykite truputį pakelta galva arba pasodinkite, ant kaktos dėkite šaltą kompresą, vėduokite, pasiūlykite šaltesnio gėrimo. Jei pykina, duokite užvalgyti ko nors rūgštaus. Jeigu nukentėjusysis nuo šilumos ir saulės smūgių neteko sąmonės, guldykite jį ant šono, vėduokite ir niekuo negirdykite bei skubiai nugabenkite jį į gydymo įstaigą arba iškvieskite pagalbą. Greitosios  pagalbos tel. 112 (pavojingų gyvybei būklių metu).

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

 

Atnaujinta: 2019-06-12 15:58:52
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)