Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Pasaulinė diena be tabako 2019

2019-05-31

Kasmet, gegužės 31 dieną,  Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, taip pat, viešai palaikomos iniciatyvos, susijusios su tabako ir tabako gaminių vartojimo mažinimu.

2019 m. Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako sukeliami padariniai plaučiams. Šiais metais PSO siekia didinti visuomenės informuotumą apie neigiamą tabako poveikį plaučiams (nuo vėžio iki lėtinių kvėpavimo sistemos sutrikimų) bei plaučių funkcijos svarbą žmonių sveikatai ir gerovei.

Prie pasaulio be tabako kūrimo, atsisakant žalingo įpročio ar ieškant pagalbos metant rūkyti, gali prisidėti kiekvienas pilietis.

VšĮ Lazdynų poliklinikos medikai primena savo pacientams apie tabako keliamą grėsmę ir kviečia  apsilankyti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento sukurtoje interneto svetainėje www.nerukysiu.lt, motyvuojančioje nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio.

Prieš užsidegdami cigaretę prisiminkite tai:

Kūdikiai, dar gimdoje susiduriantys su tabako dūmų toksinais dėl motinos rūkymo ar motinos pasyvaus rūkymo, dažnai patiria sulėtėjusį plaučių vystymąsi ir funkcionavimą.

Mažiems vaikams, susiduriantiems su pasyviu rūkymu, kyla astmos, plaučių uždegimo ir bronchito, taip pat, apatinių kvėpavimo takų infekcijų atsiradimo ir paūmėjimo rizika.

Dėl apatinių kvėpavimo takų infekcijų, kurias sukelia pasyvus rūkymas, visame pasaulyje kasmet miršta apie 165 000 vaikų iki 5 metų amžiaus.

VšĮ Lazdynų poliklinikos medikai ragina gegužės 31 -ąją  paminėdami  Pasaulinę dieną be tabako sutikime nerūkydami. Pasirūpinkime savo ir savo vaikų sveikata.

 

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

 

Atnaujinta: 2019-05-31 12:27:22
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)