Įvertinkite

Naujienos

Gegužės 7-oji − Europos širdies nepakankamumo diena

2019-05-07

Kasmet gegužės 7-ąją Europoje minima širdies nepakankamumo diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie šios ligos svarbą, jos simptomus bei tai, kaip jos išvengti.

Širdies nepakankamumas (ŠN) – tai liga, atsirandanti dėl širdies „nusilpimo”, kai ji nepajėgi  kiekvieną  organą  aprūpinti deguonimi ir maisto medžiagomis.  Tai viena rimčiausių visuomenės sveikatos problemų, paliečianti vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių. Širdies funkcijos sutrikimo paplitimas pastaraisiais metais didėja tiek Europos šalyse, tiek Lietuvoje.

Širdies nepakankamumas  dažniausiai išsivysto persirgus miokardo infarktu – dažnas pacientas –  50 metų vyras, kuris turėjo pirmąjį miokardo infarktą, liko gyvas, tačiau jau turi širdies nepakankamumą ir prarado darbingumą. Kita priežastis – ilgą laiką negydomas aukštas kraujospūdis, rečiau – sergant nestabilia krūtinės angina ar ilgai sergant ligomis, pavyzdžiui, išemine širdies liga, esant kai kuriems širdies ritmo sutrikimams, pavyzdžiui, lėtiniam prieširdžių virpėjimui.

Širdies nepakankamumas gali pasireikšti daugeliu simptomų, tačiau dažniausiai žmonės skundžiasi bendru silpnumu, fizinio krūvio netoleravimu, t. y. net esant menkiausiam krūviui ar būnant ramybės būsenoje  jie dūsta, dažnai plaka širdis, pacientus kamuoja kosulys ir dusulys, skausmas krūtinėje.
Dėl skysčių susilaikymo jiems tinsta kojos, didėja pilvo apimtis.

Galvos svaigimas ir skausmas, padažnėjąs širdies plakimo pojūtis, odos pamėlynavimas, atminties pablogėjimas  – simptomai, atsirandantys dėl kraujo tėkmės sulėtėjimo.

Šie simptomai neatsiranda staiga per vieną dieną, o formuojasi palengva ir ilgainiui sunkėja, todėl daugelis žmonių į atsiradusius negalavimus  nekreipia dėmesio siedami juos su senatve arba tiesiog vitaminų ir poilsio trūkumu, tikėdamiesi, kad negalavimai savaime praeis.

Mieli VšĮ Lazdynų poliklinikos pacientai, kviečiame Jus pasirūpinti savo širdies sveikata ir aktyviai dalyvauti  Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje, kuri skirta 40-55 metų vyrams ir 50-65 moterims.  Pagal šią programą tyrimai yra atliekami kartą per metus. Patikros metu šeimos gydytojas išsiaiškina rizikos veiksnius, dėl kurių galima susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, nustato gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje, atlieka elektrokardiogramą sudaro individualų šių ligų prevencijos planą. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad tiriamasis priskirtinas didelės rizikos grupei, jis siunčiamas tirti į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius.

Svarbu ne tik žinoti savo sveikatos būklę, bet ir nuolat ja rūpintis. Juk kas daugiau, jei ne jūs patys, padarys tai?

Dėl dalyvavimo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje prašome kreiptis į savo Šeimos gydytoją arba pas VšĮ Lazdynų poliklinikos Sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorę Virginiją Šapolienę telefonu (8 5) 266 3138 arba el. paštu Virginija.Sapoliene@lazdynupol.lt

 

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

Atnaujinta: 2019-10-16 13:14:33
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)