Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Apie nesibaigiančią slogą nesinori net kalbėti, bet reikia

2019-03-05

Už lango orai vis dar vėsūs ir dažna mama akylai stebi savo vaikus, kad šie, neišbėgtų iš namų atsegtu paltu ar striuke. Ir labai barasi kai jos amžinai šniurkščiojantis mokyklinukas mokykloje pamiršta šaliką ar kepurę, mama žino – sloga ir paraudusi gerklė garantuoti, o su ausų uždegimu kaip pasiseks...

Apie dažniausias priežastis dėl, kurių atveda susirūpinusios mamos vaikus pas gydytojus plačiau papasakojo VšĮ Lazdynų poliklinikos gydytoja otorinolaringologė dr. Eglė Gradauskienė.

Sloga – kuo mažesnis vaikas, tuo ši liga jam sunkesnė, bet ji ne visuomet reiškia peršalimą. Sloga būna infekcinė (virusinė arba bakterinė sloga), ir neifekcinė (alergija, sudirgimas, nudegimai). Vaikams sloga gali atsirasti ir dėl svetimkūnio nosyje. Bet 95% visų atvejų sloga būna virusinės kilmės. Ant gleivinės patekę virusai prasiskverbia į epitelio ląsteles ir dauginasi iki dviejų ar trijų dienų. Imliausia slogai vaiko nosytė yra pereinamuoju metų laiku, kai peršala kojos.

Kūdikiai ir maži vaikai dėl slogos tampa nervingi, irzlūs, praranda apetitą. Jei mažylis maitinamas krūtimi, procesas labai pasunkėja. Trijų–penkių mėnesių mažyliui sloga gali būti tokia kankinanti, kad vaikutis atsisako krūties, rėkia, jam krinta svoris.

Suslogavus vaikui labai svarbu gerai išvalyti jo nosį, jei sekretas skystas galima nosytę išsiurbti specialiu nosies aspiratoriumi, kurį galite įsigyti bet kurioje vaistinėje, jei sekretas tirštas jį galima suskystinti  jūros vandeniu ar fiziologiniu tirpalu ir tada išsiurbti.

Vyresniems nei vienerių ar dvejų metų vaikams lengvos slogos galima ir negydyti. Imunitetas pasitreniruos ir susidoros pats. Reikia tik vėdinti kambarį ir drėkinti orą, taip pat reguliariai valyti nosytę. Jei sloga nepraeina per 7-10 dienų, atsirado kosulys, prikimo balsas, temperatūra pakilo virš 38 ̊ C, pradėjo skaudėti ausis, veidą ar kaktą, atsirado tirštų, baltų ar gelsvų tąsių išskyrų iš nosies – kreipkitės į gydytojus otorinolaringologus.

Mieli pacientai, informuojame, kad VšĮ Lazdynų poliklinikoje pradėjo darbą nauja gydytoja otorinolaringologė dr. Eglė Gradauskienė 206 kab. (Erfurto g. 15). Patyrusi specialistė labai vertinama dėl profesinės kompetencijos – gydytoja baigusi Kauno medicinos akademiją profesinės patirties sėmėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose ne tik, kaip gydytoja, bet ir dėstė medicinos studentams, 2002 metais gydytojai suteiktas medicinos mokslų daktaro laipsnis, nuo 2009 iki 2017 m. dr. E. Gradauskienė dirbo Vilniaus Universiteto  ligoninės Santariškių  klinikos  VšĮ  Vaikų ligoninės Vaikų Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus vedėja, gydytoja- otorinolaringologe.

Kviečiame registruotis pas gydytoją otorinolaringologę dr. Eglę Gradauskienę  telefonu (8 5) 216 8813.

Pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu bei turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą, konsultacija bus suteikta nemokamai (už Jūsų konsultaciją apmoka ligonių kasos). Nedraustiems pacientams ar neturintiems gydytojo siuntimo - už konsultaciją teks susimokėti.

Lazdynų poliklinikai svarbus kiekvienas pacientas, todėl nuolat stengiamės pasirūpinti kiekvieno gyventojo sveikata ir kiek galėdami geriau tenkinti pacientų lūkesčius bei poreikius.

VšĮ Lazdynų poliklinika
Erfurto g. 15, LT-04220 Vilnius
Tel./faksas (8 5) 244 4912
El. paštas info@lazdynupol.lt

Kviečiame apsilankyti poliklinikos Facebook profilyje

 

Atnaujinta: 2019-03-05 11:56:29
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)