Įvertinkite

Naujienos

Atgal

Burnos vėžys gali išsivystyti kiekvienam!

2019-02-04

Gerokai daugiau kaip pusė atvejų Lietuvoje burnos vėžys diagnozuojamas jau esant išplitusiai - III, IV stadijos ligai. Pagrindinė to priežastis yra visuomenės nežinojimas apie tai, kokie yra pirmieji ligos simptomai, pacientų delsimas konsultuotis su gydytojais ir tikėjimas, kad burnoje atsiradęs pakitimas praeis savaime. Tai turi begalę pasekmių, nes burnos vėžio gydymas yra ilgas, skausmingas tiek fiziškai, tiek morališkai, dažnai prireikia daugybės rekonstrukcinių operacijų, po kurių dažnai vis tiek lieka veido ir galvos deformacijos.

Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai, kada derėtų kreiptis konsultuotis pas specialistą – 2-3 savaites negyjanti žaizda burnoje, gumbas burnoje ar gerklėje, balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar skruostų (gali būti ir neskausminga), neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje, sunkumas ar skausmas kramtant, ryjant, neįprastas patinimas, pasikeitęs balsas.

Mieli Lazdynų poliklinikos pacientai, kviečiame profilaktiškai pasitikrinti nuo burnos vėžio. Registruotis galite telefonu (8 5) 216 8813

Atnaujinta: 2019-02-04 11:56:23
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)