Įvertinkite

Naujienos

Sveiktingumo programa „Mažakraujystė“

2018-07-10

Mažakraujystė (geležies stokos anemija) –  antra pagal dažnumą vaikų liga Lietuvoje, paprastai varginanti 0,5–1,5 metų vaikus ir paauglius. Šią ligą galima nustatyti tik atlikus laboratorinius kraujo tyrimus.

VšĮ Lazdynų poliklinikos medikų komanda siūlo Jūsų vaikams nuo 6 metų sveikatingumo programą,
skirtą vaikų ir paauglių mažakraujystei ištirti – „Mažakraujystė“.

„Programos vaikų ir paauglių mažakraujystei ištirti“ laboratorinių tyrimų paketą sudaro

Bendras kraujo tyrimas
Automatinis kraujo tyrimas (eritrocitai, leukocitai, hemoglobinas, hematokritas, trombocitai), leukograma,  eritrocitų nusėdimo greitis (ENG).
Ūmios ir lėtinės infekcinės, uždegiminės ligos, kraujo ir kitų lokalizacijų vėžys, mažakraujystė, cukraligė, alergijos, kasos, kepenų, inkstų ir kitų organų bei parazitinės ligos...

Leukograma
Normų nukrypimai leukogramoje leidžia diagnozuoti įvairias infekcijas, uždegimus, hematologines ligas bei kitus sveikatos sutrikimus.

Retikuliocitų skaičiavimas
Retikuliocitų kiekio nustatymas yra svarbus anemijos diagnostikai.  Jeigu anemiškam pacientui nustatytas retikuliocitų kiekis yra normos ribose, tai anemijos priežastis greičiausiai yra kaulų čiulpų funkcijos sutrikimai ar eritropoetino deficitas. Retikulocitų skaičius padeda diferencijuoti normocitines anemijas  (jų metu sumažėja hemoglobinas, bet išlieka normalus MCV).

Feritinas
Vienas jautriausių ir specifiškiausių rodiklių, padedantis nustatyti organizmo geležies atsargas. Feritino sumažėjimas parodo mažakraujystę, rodiklių padidėjimas leidžia įtarti ir diagnozuoti ūmius uždegimus bei lėtines ligas.

Laisva geležis serume
Geležies trūkumas sukelia mažakraujystę, o perteklius – hemochromatozę.

Vitaminas B12
Ilgalaikė vitamino B12 stoka gali sukelti perniciozinę (pragaištingąją) anemiją – padidėja eritrocitų (MCV aukštas) ir kitų kraujo ląstelių tūris.

Folio rūgšties koncentracijos nustatymas
Folinė rūgštis taip pat būtina organizmui, kad jis galėtų augti ir vystytis, vyktų baltymų apykaita ir nukleino rūgščių sintezė.

Šeimos gydytojos konsultacija

Atlikus programoje numatytus laboratorinius tyrimus, tėveliams pageidaujant, šeimos gydytoja pakomentuos tyrimų rezultatus, įvertins vaiko sveikatos būklę, taip pat atsakys į rūpimus, su vaiko sveikata susijusius klausimus.

Svarbu – prieš atliekant kraujo tyrimus, rekomenduojama nevalgyti 10–12 val., iš vakaro negerti sulčių ir kitų saldžių gėrimų, nevalgyti vaisių. Kraujo rodikliai gali keistis net iki 50%.

Daugiau informacijos, kaip teisingai pasiruošti tyrimams, rasite čia

Sveikatingumo programą „Mažakraujsytė“ galima rinktis pagal poreikius:
laboratoriniai tyrimai su šeimos gydytojos konsultacija – 45 €,
tik laboratoriniai tyrimai, rezultatus persiunčiant į paciento tėvų ar globėjų el. paštą, – 35 €.

Sveikatingumo programą „Mažakraujsytė“ apmokėti galima VšĮ Lazdynų poliklinikoje (Erfurto g. 15) mokėjimų terminale arba kasoje (3 a.) grynaisiais pinigais ar mokėjimo kortele, pervedant pinigus į AB „Swedbank”  banko atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT207300010002468540 arba į AB „DNB” banko atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT764010051002149712, mokėjimo paskirtyje nurodžius „Mažakraujystė“.

Kaip užsisakyti sveikatingumo programą „Mažakraujsytė“?

Sveikatingumo programą „Mažakraujsytė“ galima užsisakyti parašius laišką elektroniniu paštu Daiva.Ramoniene@lazdynupol.lt arba paskambinus telefono nr. (8 5)  216 9019. Suderinus laiką, lauksime atvykstant į polikliniką. Jums pageidaujant, poliklinikoje palydėsime iki laboratorijos ir vaikų ligų gydytojos  kabineto.

Daugiau informacijos apie sveikatingumo programą „Mažakraujsytė“ suteiks  ir visais rūpimais klausimais Jums padės
projektų vadybininkė
DAIVA RAMONIENĖ
telefono nr. (8 5)  216 9019
el. p. Daiva.Ramoniene@lazdynupol.lt

Atnaujinta: 2019-08-01 16:04:14
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)