Įvertinkite

Naujienos

Sveikas vaikas

2018-06-20

Dažnai tėvai ir globėjai nerimauja dėl savo vaikų sveikatos, o kur dar rūpestingos močiutės? Dažna mama pagauna save galvojant, ar tikrai jos vaikas auga sveikas, o gal jis per mažai valgo? „Vaikas išbalęs“, – jaudinasi močiutė, „Turbūt vitaminų trūksta“,  ir savo  jaudulį „padovanoja“ anūko tėvams.


VšĮ Lazdynų poliklinikos medikų komanda siūlo sveikatingumo programą 
„Sveikas vaikas“ skirtą vaikams nuo 6 metų.

 Sveikatingumo programos „Sveikas vaikas“ laboratorinių tyrimų paketą sudaro

Bendras kraujo tyrimas
Automatinis kraujo tyrimas (eritrocitai, leukocitai, hemoglobinas, hematokritas, trombocitai), leukograma, eritrocitų nusėdimo greitis (ENG). Ūmios ir lėtinės infekcinės, uždegiminės ligos, kraujo ir kitų lokalizacijų vėžys, mažakraujystė, cukraligė, alergijos, kasos, kepenų, inkstų ir kitų organų bei parazitinės ligos...

Pirmuonių išmatų tepinėlyje nustatymas
Mikroskopinis tyrimas, kurio metu išmatose ieškoma pirmuonių – lamblijų (giardijų), balantidijų, amebų.

Glikozilinto hemoglobino (HbAlc) nustatymas
Tyrimas parodo bendrą vidutinę glikemiją kelių mėnesių laikotarpyje, todėl matuojamas sergantiems cukriniu diabetu, vertinant gydymo efektyvumą bei komplikacijų atsiradimo riziką.

Tirotropino (TTH, TSH) nustatymas imunofermentiniu metodu
Skydliaukę stimuliuojantis hormonas. Viena iš jo funkcijų yra per skydliaukę reguliuoti medžiagų apykaitos spartą organizme. Šio hormono patologijos gali lemti nutukimą arba perdėtą lieknėjimą.

Vitamino D3 nustatymas
Vitaminas D dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, yra itin svarbus organizmo imunitetui. Tyrimai rodo, kad vitaminas D sumažina alergijų, diabeto, inkstų, autoimuninių bei širdies ligų, kvėpavimo takų infekcijų ir net piktybinių navikų atsiradimo riziką.

Magnio koncentracijos nustatymas (Mg) 
Hipomagnezijos (magnio stoka) atveju sutrinka nervų ir raumenų funkcija, kuriai būdingas padidėjęs dirglumas, drebulys, traukuliai, raumenų silpnumas.

Bendrojo kalcio koncentracijos nustatymas
Kalcį rekomenduojama tirtis, kai pasireiškia neurologiniai sutrikimai (atminties susilpnėjimas, nervingumas, paralyžiai, raumenų tikai), yra pasikartojantys kaulų lūžiai, kai inkstuose buvo arba yra nustatyta akmenų.

Geležies koncentracijos nustatymas (Fe) 
Trūkti geležies gali greitai augantiems vaikams ir paaugliams.

Natrio koncentracijos nustatymas
Natrio koncentracijos tyrimas atliekamas siekiant nustatyti ir įvertinti elektrolitų-skysčių balansą, dehidrataciją.

Kalio koncentracijos nustatymas
Hiperkalemija sukelia širdies ritmo bei virškinamojo trakto sutrikimus. Hipokalemija susijusi su nervų ir raumenų pažeidimais.

Šeimos gydytojos konsultacija

 Atlikus programoje numatytus laboratorinius tyrimus, tėveliams pageidaujant, šeimos gydytoja pakomentuos tyrimų rezultatus, įvertins vaiko sveikatos būklę, taip pat atsakys į rūpimus, su vaiko sveikata susijusius klausimus.

Svarbu – prieš atliekant kraujo tyrimus, rekomenduojama nevalgyti 10–12 val., iš vakaro negerti sulčių ir kitų saldžių gėrimų, nevalgyti vaisių. Kraujo rodikliai gali keistis net iki 50%.

Daugiau informacijos, kaip teisingai pasiruošti tyrimams, rasite čia

Sveikatingumo programą „Sveikas vaikas“ galima rinktis pagal poreikius:
laboratoriniai tyrimai su šeimos gydytojos konsultacija – 30 €,
tik laboratoriniai tyrimai, rezultatus persiunčiant į paciento tėvų ar globėjų el. paštą, – 20 €.

  Sveikatingumo programą „Sveikas vaikas“ 
apmokėti galima VšĮ Lazdynų poliklinikoje (Erfurto g. 15) mokėjimų terminale arba kasoje (3 a.) grynaisiais pinigais ar mokėjimo kortele, pervedant pinigus į AB „Swedbank”  banko atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT207300010002468540 arba į AB „DNB” banko atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT764010051002149712, mokėjimo paskirtyje nurodžius „Sveikas vaikas“.

Kaip užsisakyti Sveikatingumo programą „Sveikas vaikas“?

Sveikatingumo programą „Sveikas vaikas“ galima užsisakyti parašius laišką elektroniniu paštu Daiva.Ramoniene@lazdynupol.lt arba paskambinus telefono nr. (8 5) 216 9019. Suderinus laiką, lauksime atvykstant į polikliniką. Jums pageidaujant, poliklinikoje palydėsime iki laboratorijos ir šeimos gydytojos  kabineto.

Daugiau informacijos apie sveikatingumo programą „Sveikas vaikas“  suteiks ir visais rūpimais klausimais Jums padės
projektų vadybininkė
DAIVA RAMONIENĖ
telefono nr. (8 5)  216 9019
el. p. Daiva.Ramoniene@lazdynupol.lt

 

 

Atnaujinta: 2019-08-01 16:10:06
Apklausos nuoroda
(spauskite čia)
(Apklausą apie polikliniką organizuoja Vilniaus m. savivaldybė. Apklausa atsidarys naujame lange)